Pazar günleri 15.00 - 18.00 arasında Burak Akyüz'le temel yazarlık eğitimi ile başlayarak teorik ve pratik uygulamalarla 8 hafta boyunca senaryo ve tiyatro oyunu yazım tekniklerinin aktarılacağı atölyemiz  7 Şubat'ta başlayacaktır. 8 haftalık atölye ücretimiz 500 TL'dir. Eğitim detayları aşağıdaki gibidir:

Senaryo Yazma:

Burak Akyüz’ ün ‘Komedi oyunu ve senaryo yazma tekniği’ kitabından hareketle dizi senaryosu ve dosyası oluşturma süreci hedeflenmektedir. konu başlıkları :

Dizi senaryosunda ‘sit-com’ mantığı, Senaryo öyküsü oluşturma ,Senaryo karakter çalışması, Kişileştirmekarakter yaratımı, Dramatik kavramının açıklanması, Olay örgüsü ve Aksiyon planı tekniği Dramatik öykü oluşturma, Diyalog yazımı ile ilgili bilgilendirme.

Tiyatro Oyunu Yazma: 

Burak Akyüz’ ün ‘Komedi oyunu ve senaryo yazma tekniği’ kitabından hareketle oyun metni yazımının teknik özelliklerini göstermek amaçlanmıştır. İçeriğinde: Tiyatro oyununda tip ve karakter kavramlarının açıklanması, Kişileştirmekarakter yaratımı ,Dramatik kavramının açıklanması, Olay örgüsü ve Aksiyon planı tekniği, Dramatik öykü oluşturma, Diyalog yazımı ile ilgili bilgilendirme, Dramaturgi kavramıyla ilgili genel bilgilendirme, dramatik tiyatro geleneğiyle ilgili genel bilgi, günümüz yerli oyun yazarlarından birinin metninin incelenmesi ve tiyatro teori bilgisi bulunmaktadır.