Ebru sanatı görsel açıdan şölen haline gelen çok renkli ve kıymetli bir sanattır. Suyun üzerinde renk verme çalışmalarıyla yapılan süsleme sanatı olan ebru, günümüzde artık pek uygulanmamaktadır. Geleneklerimizde çok kullanılan bu sanatın önceleri kursları, eğitimleri yoğun şekilde bulunurken şimdilerde sınırlıdır.

Osmanlı döneminde uygulanan ebru sanatı, önemli bir iş koludur. Birçok kişiye kazanç sağlamıştır. Doğu topraklarından Avrupa’ya yayılmasıyla ebruya Avrupa’da, Türk kağıdı ismi verilmiştir. Tüm dünya üzerinde ilgi çekmiş, uygulanmış ve sevilmiş bir sanattır. Günümüzde ise belirli birkaç isim dışında ciddi anlamda bu işle uğraşan kişilerin sayısı azdır.

Yengeç Sanatevi olarak biz de bu sanata destek vermek amacıyla günlük ve aylık eğitimler düzenliyoruz. Derslerimiz Pazar günleri 12-15 ve 18-21, Pazartesi günleri saat 11-15 arası ve 18-21 arasında yapılacaktır.eğitimlerimizin günlük ücreti 75,aylık ücreti 225 tl.dir(aylık katılımcılardan 3 aylık dönem için bir defaya mahsus 25 tl kağıt ücreti alınacaktır)

Sizi Arayalım

Bilgi Talep Formu

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!