Mandala Atölyesi

BANU  YILMAZ İLE MANDALA ATÖLYESİ
 

Bir keşif yolculuğu, bir tür meditasyon

Mandala, içerisinde felsefe, matematik ve sanatın yer aldığı yüzyıllar öncesine dayanan kadim bir öğretidir. Bilim insanları tarafından da kullanılan terapi tekniklerinden biri olan mandala ile kişi analiz edilebiliyor. 

Mandalanın çocuklarda konsantrasyonu arttırmasının yanında hiperaktif çocuklarda da enerji atımına yardımcı bir teknik olması, okullarda da kullanılmaya başlanmasının ana sebeplerinden biridir. Engelli bireyler için ise hem eşsiz bir etkinlik hem de bir terapi şeklidir.

Mandala çizimi esnasında kullanılan pergel ve boya kalemleri el kasları ve motor gelişimine katkı sağlamaktadır. Yurt dışında alzehimer hastaları için oluşturulan destek gruplarında uygulanan etkin tekniklerden biridir.


 

Kişinin detaylarda boğulmasına, hatta depresyona girmesine neden olan mükemmeliyetçi tarafını törpüleyip, bütünü görmesine yardımcı olur. Birey mandala ile geçmiş pişmanlıklarından ve gelecek kaygılarından uzaklaşır. Bu yolla An’da kalma halini yakalar. 

Gözü kapalı meditasyon yapamayanlar için eşsiz bir seçenek olan mandala ile hem sanatı yaşayacak hem de meditasyon yapmanın keyfine varabileceksiniz. 

Temel Mandala'ya Giriş atölyesi ile 4 hafta boyunca mandala çizerek şifalanmaya bekliyoruz.

1. Seviye Program içeriği;

Bu 10 saatlik (4 Haftalık ), Mandala Temel Atölye esnasında, dış dünyanın kargaşasından koparak, zihnimizi susturmaya çalışıp, bilinçaltımızın resmini çizeceğiz, konuşacağız, yazacağız. Atölye sonunda katılım belgesi verilecektir.

1. Hafta : Mandalanın tarihçesi ve temel çizim tekniği
2. Hafta : Yaşam Mandalası
3. Hafta : Niyet Mandalası
4. Hafta : Mandala 21

Eğitmen : Banu Yılmaz

Ders Saatleri:

 Salı 11.00-14.00,Çarşamba 18.00- 21.00 , Cumartesi  10.00-13.00 

Mandala İle AN’da Kal

Dünyayla ve sonsuzlukla olan o derin ilişkiyi kavramak için…

Ruhunuzun derinliklerini, kendinizi keşfetmek için…

Gelin birlikte mandala çizelim.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!